Továbbtanulás

Négy hiba, amit ne kövess el a szóbeli érettségin
Jobban sikerül a vizsgád, ha elkerülöd a tipikus hibákat.
1. Fontos pontokat veszíthetsz, ha nem tudod önállóan bemutatni az anyagot. Hiába tudod, ha mindig csak a tanár kérdéseire válaszolsz. Felkészüléskor érdemes felmondani magadnak a tételt.
2. Ha nem tetszik a húzott tétel, akkor sem érdemes azt visszadobni. Semmi sem garantálja, hogy jobb lesz a következő tétel, ráadásul már csak fele pontszámot kaphatsz érte.
3. Magyar érettségin ha az adott mű bemutatása a feladat, akkor nem a szerző életén legyen a hangsúly a felelet során. Arra is vigyázz, hogy ne keverd össze a szerzőket.
4. A felkészülési idő alatt nem esszét kell írni, majd azt felolvasni. Csak kulcsszavakat jegyzetelj, esetleg rövid mondatokat. Az előadás struktúráját kell előkészítened, hogy majd ne közben csapongj.
(Forrás: eduline, www.eduline.hu)

Archívum »

Főoldal | 1%-os kampány | HÍE Egyesület bemutatkozik | HÍE Egyesület tevékenysége | Hasznos információk | Non-profit Akadémia | Levél nekünk | Partnereink | Impresszum | Oldaltérkép |