Képzési támogatás munkanélküliek részére

Képzési támogatás iránti kérelmet lehetőleg a képzés megkezdése előtt 30 nappal szükséges benyújtani, ahhoz a kirendeltséghez, ahol a nyilvántartásba vétel történt.
Képzési támogatást a munkaügyi központon keresztül lehet igényelni abban az esetben, ha

• regisztrált munkanélküliként vagy számon tartva a munkaügyi központban, vagy együttműködsz a hivatallal (tehát legalább háromhavonta felkeresed őket), de a kirendeltség nem tud képzettségednek, végzettségednek megfelelő munkahelyet ajánlani számodra,
  • gyermekgondozási segélyben, gyermekneveléssel kapcsolatos támogatásban részesülsz
  • baleseti vagy rokkantsági nyugdíjban részesülsz,
  • munkahelyed egy éven belül megszűnik és ezt a munkáltatód hivatalos formában igazolja,
  • stb.

Támogatható képzések:
A fővárosi és a megyei munkaügyi központok évente jegyzéket állítanak össze azokból a tanfolyamokból, amelyek való részvételt támogatják. A jegyzék a munkaügyi kirendeltségeken, illetve a megyei honlapokon tekinthető meg. Csak a lakóhelyed szerint illetékes megye jegyzékén szereplő képzésekre jelentkezhetsz! Sajnos, gyakran előfordul, hogy a képzési jegyzékben szereplő tanfolyamot megfelelő számú érdeklődő hiányában nem tudják elindítani.
A képzési jegyzéken nem szereplő tanfolyamra is kérhetsz támogatást, abban az esetben, ha egy munkaadó szándéknyilatkozatot tesz, hogy a választott képesítés megszerzését követően alkalmaz. A képzési jegyzéken szereplő tanfolyamok többsége olyan szakmai képesítést ad, amely az Országos Képzési Jegyzékben (OKJ) szerepel. A képzés időtartama maximum egy-másfél év.
Önálló nyelvi képzés támogatására csak szakképzettséggel rendelkezők esetében van lehetőség. Az önálló nyelvtanfolyamok esetében a képzési idő általában 350-400 óra, melynek végén a hallgatónak államilag elismert nyelvvizsgát kell tennie.

További információkért keresd a munkaügyi központot, illetve a következő honlapot: www.taninfo.hu.

Forrás: http://www.taninfo.hu/palyakezdo/pk/tovabb7.html