SZTE: Több mint 250 képzés a vidék legjobb egyetemén

A tizenkét karú Szegedi Tudományegyetem (SZTE) a vidék egyik legjelentősebb tudásközpontjaként a teljes lineáris képzéssel várja a fiatalokat 2009-ben is. A múlt értékes hagyományait tudatosan átörökítő, a jelen változásaihoz rugalmasan alkalmazkodó intézmény minden tudományterületen gyakorlatorientált képzéseket és alkalmazható tudást nyújt hallgatóinak.

Aki a Szegedi Tudományegyetem valamely képzésére adja be jelentkezési lapját, az az ország egyik legjobb, leghíresebb és legnagyobb egyetemét választja, mely nem adja olcsón a diplomát, viszont - az összes felmérés és a munkaerő-piaci szereplők visszajelzése bizonyítja - garantáltan kiváló szakembereket bocsát ki. Nemzetközi rangsorok a világ legjobb 400 egyeteme között tartják számon az SZTE-t, mely idehaza a 2008-as felvételi statisztikák szerint a legnépszerűbb vidéki felsőfokú oktatási intézménynek bizonyult.
A szegedi egyetem klasszikus universitas, melynek tizenkét kara - néhány speciális szakma kivételével - valamennyi tudományterületet lefedi. Képzési portfóliója a felsőfokú szakképzésektől az alapszakokon át a mester- és a doktori képzésekig mindenre kiterjed, így tehát a teljes lineáris képzéssel várja a jelentkezőket, akik több mint 250 szak közül válogathatnak az orvostudománytól a zeneművészetig, a jogtudománytól és a politológiától a régészetig, a mérnöki szakoktól a legkülönbözőbb idegen nyelvekig, a matematikától az andragógiáig. Az SZTE kiterjedt kapcsolatrendszerének köszönhetően a diákok a világ szinte bármely országában részt vehetnek hosszabb-rövidebb részképzéseken is.

A történetét Báthory István erdélyi fejedelem 1581-ben alapított kolozsvári akadémiájáig visszavezető egyetem egy összetartó közösség otthona. A szegedi hallgatói élet sokszínűsége, az impozáns József Tanulmányi és Információs Központ szolgáltatásai mellett az egyetemnek otthont adó város mediterrán hangulata, közéleti, közösségi, kulturális és sportrendezvényei és számtalan nevezetessége egyaránt garantálják, hogy remekül érzi majd magát, aki tanulmányait a Tisza partján végezheti.

Az intézményről bővebben ITT olvashat.