Amerikai sziget a magyar felsőoktatásban

A magyar középiskolások körében egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek a külföldi egyetemek. Ma már szinte természetesnek számít egy vagy két szemesztert külföldön végezni, de szép számmal akadnak olyanok is, akik a teljes képzésüket idegen nyelvű programon szeretnék eltölteni. Ezen a téren egyedülálló a Közép-európai Egyetem Üzleti Kara (CEU Business School). Nincs ugyanis az országban még egy program, amelyik amerikai tananyag alapján, amerikai akkreditációjú képzést nyújtana, mindezt egy olyan légkörben, ahol a tanárok és diákok több mint ötven nemzetet képviselnek.

Dr. Köles Bernadettet, a CEU Business School elsődiplomás képzéseinek Akadémiai Igazgatóját kérdeztük a képzésről.

Mennyiben más az Önöknél folyó amerikai képzés, mint a magyar üzleti iskolák programja?

Az amerikai és angolszász típusú képzés és az amerikai oktatási hagyomány sokkal gyakorlatiasabb az európai "poroszos" megközelítésnél. Amellett ugyanis, hogy úgyanúgy lefektetjük az elméleti tudás alapköveit, nagy hangsúlyt fektetünk az esettanulmányokra, szerepjátékokra, csoportmunkákra és más interaktív elemekre. A diákok megtanulják, hogyan kell valós üzleti helyzetekben a folyamatokat átlátni, a vitákban érvényesülni, kritikusan szemlélni a dolgokat, és elsajátítják, hogyan kell mások érvelését elfogadni és figyelembe venni. Nagyon fontos ezen kívül még a tanárok és diákok közötti személyes kapcsolat, amely a kisebb létszámú csoportok pozitív hozadéka. Diákjaink így tanulhatnak akadémikusaink elméleti tudása mellett üzleti tapasztalataikból is, hiszen a versenyszférában sikereket elért oktatókról beszélünk.

Mitől különleges az Önöknél oktatott tananyag?

Egyetemünk hitvallása, hogy az üzleti élet több mint üzletkötés. A Közép-európai Egyetem a régió legkiválóbb intézménye a társadalomtudományok oktatása terén, amely az Üzleti kar szemléletét is meghatározza. Diákjaink a globális üzleti stratégiák, a vállalkozásfejlesztés eszközei és a legújabb piaci trendek ismeretén túl az üzleti és társadalmi felelősségvállalás, valamint az etikai gondolkodás szemléletét is örökül kapják, mely egész karrierjüket áthatja és meghatározza, legyenek a későbbiekben multinacionális vállalatok vezetői, politikusok vagy társadalmi szervezetek munkatársai.

A CEU Business School-ról bővebb információ a www.ceubusiness.org honlapon érhető el.

A teljes cikk ITT olvasható.