Pályázatírók gyakori hibái

Egy pályázat készítésekor fontos az előzetes és alapos informálódás, a jogszabályok, eljárási előírások pontos ismerete, illetve az esetleges változások figyelése. Mindehhez az NFÜ (Nemzeti Fejlesztési Ügynökség) honlapja és ügyfélszolgálata is igyekszik segítséget nyújtani. A hivatal honlapján (www.nfu.hu) 7 pontban összefoglalva megtalálhatók a pályázatírók leggyakrabban elkövetett hibái. Ezzel szeretnék segíteni mind a pályázók, mind a saját munkájukat.

A pályázók leggyakoribb hibái:

1. A pályázati csomagnak nem a legfrissebb verzióját ismerik és használják.
  2. Rosszul töltik ki az adatlapot, mert helytelenül értelmezik a pályázati előírásokat, egyes kizáró okokat figyelmen kívül hagynak.  Egyes esetekben a pályázat beadására nem is jogosult a pályázó.
  3. Gyakoriak a nyomtatási hibák, melyek általában a kitöltő program nem megfelelő használatából adódnak.
  4. A pályázati adatlap kitöltését követően hiba lép fel a Cd-re történő rögzítéskor, vagy nem az előírt formában csatolják a fájlt, ez pedig akár a pályázat elutasításához is vezethet.
  5. Elfelejtik aláírni a beadott pályázatokat.
  6. Nem csatolják a projektektől függően szükséges dokumentumokat, így kénytelenek azokat hiánypótlás keretében beadni, lassítva ezzel a pályázat elbírálását.
  7. Nem tartják a beadási és hiánypótlási határidőket.

Az Ügynökség továbbá felhívja a pályázók figyelmét arra is, hogy a pályázatokkal kapcsolatos információkat, minden esetben a www.nfu.hu honlapon tekintsék meg, mert előfordulhat, hogy a más portálokon megjelent közlések nem teljesek, vagy nem aktuálisak.

Forrás: www.nfu.hu/palyazatirok_gyakori_hibai