Pályázati lehetőség a 2010/2011-es tanévben: POP program

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) által létrehozott Pénziránytű Alapítvány és az Öngondoskodás Alapítvány pályázatot hirdet a középiskolai diákok pénzügyi kultúrája fejlesztésére. A pályázat célja, hogy támogassa azokat a középfokú oktatási intézményeket, amelyek oktatják Pénzügyi Oktatási Programot (POP).
A pályázatokon győztes oktatási intézmények maximálisan bruttó félmillió forint támogatásban részesülhetnek. 2009/2010-es tanévben 40 középiskola részesült támogatásban. A gyakorlatias, internetalapú tananyag pénzügyi-gazdasági témaköröket fog át, melyet esettanulmányok, feladatlapok, tanári segédlet és valós tőzsdei szimulációs játék egészítenek ki.
A pályázatot kizárólag, hazai, OM azonosítóval rendelkező középfokú nevelési-oktatási intézmények indulhatnak, minimum 2 pedagógus részvételével. A nyert összeg, a 9-12. évfolyamos diákok, tanórai vagy tanórán kívüli foglalkozások szervezésére és megvalósítására használható fel. 60 középiskolát kívánnak támogatni.
A pályázat beadási határideje: 2010. május 21.
Részletek: www.penziranytu.mnb.hu vagy www.penziskola.hu.