Hírek, információk, rendezvények, képzési programok

Az Európai Unió szerepe a fenntartható fejlődés területén - Gazdasági igazságosság
Az esemény időpontja: 2019. május 08. szerda, 10.00-14.00
Helyszíne: Aranytíz Kultúrház, Budapest V. ker. Arany János utca 10.
Szervezői: Alapvető Jogok Biztosának Hivatala, Magyar Természetvédők Szövetsége
Műhelybeszélgetés-sorozat az Unió előtt álló feladatokról az európai parlamenti választások kapcsán.
A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött: https://forms.gle/pzPfsq2uTKSovAD27
A jelentkezési határidő: 2019. május 6., hétfő
Letölthető meghívó a részletes programmal (pdf)

Európai Ifjúsági Hét - "A demokrácia és én"
Az Európa-szerte április 29. és május 5. között zajló programsorozat Magyarországon 33 településen, közel 60 programmal valósul meg a Tempus Közalapítvány koordinálásával.
A hagyományosan kétévente megrendezésre kerülő kezdeményezés idei témája a parlamenti választásokhoz illeszkedik.
" Hogyan befolyásolhatják a fiatalok az életüket meghatározó legfontosabb döntéseket, és miként vállalhatnak nagyobb szerepet a társadalom jobbá tételében? Ezekre és hasonló kérdésekre keresünk választ a kampányhét során."
A magyar események részletei megtalálhatók az Európai Ifjúsági Hét folyamatosan frissülő honlapján

Rajtunk múlik - Hogyan szervezkedjünk és képviseljük érdekeinket a lakóhelyünkön?
Kiadó: Közösségfejlesztok Egyesülete
Szerző: Bodorkós Barbara, Kajner Péter, Kovács Edit, Peták Péter, Péterfi Ferenc, a javított kiadásban közremuködött Vay Márton
Oldal szám: 101
Javított és átdolgozott (harmadik) kiadása elektronikusan is hozzáférhető. letöltés >>
Forrás és részletek: Közösségfejlesztők Egyesülete (www.kozossegfejlesztes.hu)

A Fiatal Értelmiségiek Köre Közhasznú Egyesület készítette el idén az Érettségi Után elnevezésű kiadvány Szakképzési lapszámát. Honlapjukon az Eredményeink menüpontban megtekinthető a tartalom, vagy akár le is tölthető a kiadvány pdf formátumban.

Civil és Nemzetiségi Nap
4. alkalommal rendezi meg Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata a kerületi Civil és Nemzetiségi Napot.

A Magyar Nemzeti Bank pályázata
A Magyar Nemzeti Bank évente 40-50 tonna megrongálódott, elhasználódott bankjegyet von ki a forgalomból és immár negyedik éve ajánlja fel jótékony célra a megsemmisítés során keletkező bankjegybriketteket. Magas fűtőértéküknek köszönhetően a tömörített pénzkötegek nagy segítséget jelenthetnek a pályázatot megnyerő szervezetek számára.
Info: www.mnb.hu

Közalapítványok
A kormány által létrehozott közalapítványok ugyan a számukra meghatározott célokra használták fel a költségvetési támogatásokat, de nem törekedtek a takarékos, "jó gazda" módján történő közpénzfelhasználásra - állapította meg az Állami Számvevőszék (ÁSZ).

Archívum »

Főoldal | 1%-os kampány | HÍE Egyesület bemutatkozik | HÍE Egyesület tevékenysége | Hasznos információk | Non-profit Akadémia | Levél nekünk | Partnereink | Impresszum | Oldaltérkép |